خمام - سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان: شرط من حضور سارا قمی در تیم بود / سارا قمی: مرا مقصر انحلال ملوان می‌دانستند

سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان: شرط من حضور سارا قمی در تیم بود / سارا قمی: مرا مقصر انحلال ملوان می‌دانستند

به گفته‌ی بازیکن خمامی تیم فوتبال بانوان ملوان، مسئولان ملوان می‌گفتند که این تیم به خاطر مصاحبه سارا قمی به این شرایط دچار شده، در حالی که مسئولان تیم، بانوان را به بار اضافه تشبیه می‌کردند.

چهارشنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۵ KHNA72139

تیم فوتبال بانوان ملوان یکی‌از پرافتخارترین تیم‌های لیگ برتری بود. خردادماه سال ۹۵ سارا قمی «کاپیتان تیم و خانم گل ۵ دوره از رقابت‌های لیگ برتر دختران» در مصاحبه‌ای از مسئولین باشگاه ملوان گلایه کرد.
به دنبال این مصاحبه، رضاییان «مدیر عامل باشگاه» اعلام کرد تیم فوتبال بانوان ملوان منحل می‌شود و هشتم مرداد ۱۳۹۵ انحلال پرافتخارترین تیم فوتبال دختران رسماً اعلام شد. اما اواخر تیرماه سال جاری مریم ایراندوست «سرمربی ملوان انزلی» خبر بازگشت این تیم پرافتخار به دسته یک را داد تا با گرفتن سهمیه لیگ برتر یک بار دیگر وارد میدان شوند و در نهایت ملوان با قهرمانی در رقابت‌های دسته یک جواز حضور در لیگ برتر را گرفت.

مربی تیم ملوان انزلی در بخشی از سخنان خود درباره استفاده از سارا قمی در ترکیب تیم، اظهار داشت : با توجه به محدودیت موجود در استفاده از بازیکنان لیگ برتری تنها توانستیم از قمی استفاده کنیم. اگر این محدودیت‌ها نبود تعداد بیشتری از بازیکنان حاضر بودند رایگان برای تیم بازی کنند. این را نیز باید در نظر گرفت ملوان بدون سارا قمی نمی‌شود ؛ شرط حضور سارا، حضور من در تیم و شرط من نیز حضور سارا در تیم بود و ما دو تایی توانستیم تیم را جمع کنیم.
مریم ایراندوست خاطرنشان کرد : این را نیز باید در نظر گرفت که ۹۰ درصد موفقیت تیم به دلیل اعتمادی بود که مدیرعامل، مالک و مسئولان باشگاه به تیم داشتند و باعث شدند این اتفاق خوب رخ دهد و ملوان یک بار دیگر به رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان بازگردد.
وی در خصوص بازی کردن خود پس از سالها در مسابقات، گفت : همیشه تمرینات خود را دنبال می‌کردم، اما نه به صورت حرفه‌ای. زمانی که دیدم تعداد بازیکنانی که می‌توانستند در مسابقات بازی کنند به ۱۱ نفر نمی‌رسد با اصرار قمی و سایر بازیکنان، قرارداد خود را به صورت بازیکن – مربی بستم تا بتوانم تیم را همراهی کنم.

همچنین سارا قمی، بازیکن تیم ملوان می‌گوید : در ۲ سال گذشته شرایط بدی را پشت سر گذاشتیم، یک عده از بازیکنان به خاطر ازدواج نتوانستند از شهر خارج شوند و فوتبال را رها کردند، یک عده هم مجبور شدند به استان‌های دیگر بروند و این برای بانوان کار بسیار سختی بود.
بازیکن خمامی تیم ملوان، افزود : من را مقصر انحلال ملوان می‌دانستند. مسئولان ملوان می‌گفتند که این تیم به خاطر مصاحبه سارا قمی به این شرایط دچار شده، در حالی که مسئولان تیم، بانوان را به بار اضافه تشبیه می‌کردند.
قمی که در لیگ یک ۱۰ گل برای ملوان به ثمر رسانده، درخصوص وضعیت قرارداد بازیکنان در لیگ دسته یک و برتر بانوان، می‌گوید: سقف قرارداد بازیکنان در لیگ برتر ۷۰ میلیون تومان است و امسال مسئولان باشگاه با بازیکنان ملوان همانند بازیکنان لیگ برتری قرارداد بستند. فکرش را نمی‌کردیم که بعد از ۲ سال اینگونه با ما قرارداد ببندند.
به گفته‌ی وی، مالکان باشگاه تاکنون به هر قولی که داده‌اند عمل کرده‌اند، که این موضوع ما را دلگرم نموده است.


موضوع : بانوان، فوتبال
منبع : مهر + ایران
http://khna.ir/72139