خمام - نمایشگاه‌داران اتومبیل، مالکان پیاده‌روها
ویژه
در خیابان بهشتی ؛

نمایشگاه‌داران اتومبیل، مالکان پیاده‌روها

پیاده‌روهای خیابان بهشتی به پارکینگ‌های رایگان و محلی برای نمایش اتومبیل‌های فروشی تبدیل شده است.

شنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۵ KHNA19823

پیاده‌روهای خیابان شهید بهشتی خمام مدت زیادی است که به پارکینگ‌های رایگان، شبانه‌روزی و محلی برای نمایش اتومبیل‌های فروشی نمایشگاه‌های اتومبیل تبدیل شده و موجبات نارضایتی اهالی این خیابان و عابران را فراهم آورده است.
نمایشگاه‌داران، اتومبیل‌ها را برای نمایش در پیاده‌رو قرار داده، به گونه‌ای که عابران پیاده از داخل خیابان به تردد می‌پردازند که خود خطراتی را به همراه داشته است.

* عدم قاطعیت در برخورد با نمایشگاه‌داران
با پیگیری‌های انجام شده، تذکراتی به نمایشگاه‌های اتومبیل خیابان بهشتی خمام داده شده و اتومبیل‌های پارک شده در پیاده‌رو و داخل خیابان در دفعات متعدد جریمه شده‌اند.
یکی از شهروندان با بیان اینکه در جریمه‌های صورت گرفته خودروئی که به نمایشگاه امانت سپرده شده جریمه شده و جریمه‌ای متوجه نمایشگاه‌داران نمی‌شود، گفت : این امر موجب شده پس از گذشت حدود 8 ماه هیچ تغییری برای بهبود وضعیت عبور و مرور در خیابان مذکور صورت نگرفته باشد.
وی، افزود : پس از برخورد پلیس راهور خمام و واحد سد معبر شهرداری این‌شهر برای مدتی وضعیت رو به بهبود قرار گرفت، اما نتیجه‌ی‌ مطلوب حاصل نشده است.

* مغازه‌داران خود را مالک پیاده‌رو می‌دانند
یکی دیگر از شهروندان با اشاره بر اینکه مغازه‌داران خود را مالک پیاده‌روی مقابل مغازه‌ می‌دانند، اظهار کرد : این مسئله صرفاً درباره‌ی نمایشگاه‌های اتومبیل و خیابان بهشتی صدق نمی‌کند. وی افزود : برای عبور و مرور از طریق پیاده‌رو با مشکلات متعددی مواجه هستیم که این مسئله در روز بازار هفتگی خمام در ورود یا خروج اتومبیل از برخی منازل یا کوچه‌ها مشاهده می‌شود.

* مرگ عابر پیاده در تصادف با خودروی پیکان
در حادثه‌ تصادف پنجشنبه‌‌ی گذشته در خیابان شهید بهشتی شهر خمام، بر اثر برخورد خودروی پیکان با عابر پیاده که در حال عبور از عرض خیابان بود، عابر میانسال بر اثر ضربه‌ مغزی جان باخت.
طبق اظهارات شاهدان عینی سرعت غیرمجاز خودروی پیکان و عدم دید کافی راننده، همچنین بی‌احتیاطی عابر پیاده از جمله دلایل وقوع حادثه‌ی‌ مذکور بوده است.
یکی از شهروندان با بیان اینکه محلی که تصادف مذکور رخ داد، به دلیل پارک خودروهای متعدد در پیاده‌رو و خیابان تنها راه برای عبور یک خودرو در خیابان وجود داشته است، گفت : نمایشگاه‌داران علاوه بر پارک ماشین‌های نمایشگاهشان در پیاده‌رو و خیابان، خود نیز با ایستادن و تجمع در خیابان راه را برای عبور و مرور تنگ‌تر می‌نمایند.
گفتنی‌است، در حادثه‌ی مذکور به دلیل عدم حضور به موقع خودروی حمل جنازه، برای مدتی طولاتی عبور و مرور با ترافیک همراه شده و این در حالی است که خیابان شاهد پارک موازی اتومبیل‌های متعددی در محدوده‌ی حادثه بوده است.


موضوع : انتخاب سردبیر، ترافیک، در شهر
http://khna.ir/19823

۴ دیدگاه

 • روابط عمومی در مورخ 1393/05/04 - 19:14 می‌نویسد :

  در فارس نیوز :
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930504001425

 • امین در مورخ 1393/05/04 - 23:59 می‌نویسد :

  این معضل متاسفانه در تمام خمام رایجه ( خمام هم به شهر [..] معروفه )، مثلا ما اهالی اطراف یخ در بهشت فروشی ها باید تا ساعت 2 تا 3 صبح از سر و صدا های مسافرین بیداریم  جلوی این یخ در بهشت فروشی ها  و کوچه های مجاورش پر از ماشین های پارک شده جلوی خونه ها ( درب وروذی ) مردمه.
  کل پیاده روییاجلوی این مغازه ها هم در اختیار این عزیزان هست
  این هم جاذبه توریستی شهر ماست متاسفانه …………….

 • ستایش در مورخ 1393/05/05 - 02:58 می‌نویسد :

  سلام .همه جا ازعالمان و آیت ا… ها ونخبه معروفه متاسفانه خمام یخ دربهشتی معروفه
  والا ما خجالت می کشیم 10شب به به بعد رد بشین صحنه هایی مشاهده میشه که چه بکم دوستان خمامی میدونن [!]

 • یه نفر در مورخ 1393/05/05 - 11:38 می‌نویسد :

  واقعا ممنون به خاطر پیگیری هاتون… 🙂 ایشالله که هر چه زودتر درست شه واقعا وضعیت بد و خطرناکی داره این خیابون… 🙁