خمام - مردم نظاره‌گر تصمیم‌گیری‌های منتخبان خود در شورای شهر خمام بودند
ویژه
در اولین جلسه‌ی علنی شورا ؛

مردم نظاره‌گر تصمیم‌گیری‌های منتخبان خود در شورای شهر خمام بودند

اولین جلسه‌ی علنی شورای اسلامی شهر خمام برگزار شد‎.

دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۴ KHNA19110

سیدمجتبی حسینی‌نسب امروز در نخستین جلسه‌ علنی شورای اسلامی شهر خمام مردم‌سالاری را از اساسی‌ترین مفاهیم و مسائلی دانست که در ساختار قدرت سیاسی بسیاری از حکومت‌ها به مثابه یک بنای تئوریک مطرح شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر خمام با بیان اینکه مردم سالاری دینی مولود اندیشه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است، افزود : از افتخارات ما است که از چنین نظریه‌ای برخوردار هستیم. وی با بیان اینکه بیش از 30 سال است که این نظریه در حوزه‌ عمل تجربه شده است، گفت : این موضوع تنها یک بحث نظری و انتزاعی نیست.
حسینی‌نسب برگزاری جلسات علنی در شوراها را نماد مردم‌سالاری دینی دانست و ادامه داد : برای نخستین بار در طول سال‌های گذشته جلسه‌ شورای اسلامی شهر خمام به صورت علنی برگزار شده تا مردم نظاره‌گر تصمیم‌گیری‌های منتخبان خود در اتاق شیشه‌ای باشند.
وی استفاده از عنوان اتاق شیشه‌ای را نماد شفافیت خواند و خاطرنشان کرد : بر این باور هستیم که شورای شهر دوره‌ی چهارم باید به گونه‌ای عمل کند که بسیاری از مسائل برای مردم واضح بوده و در جریان کامل آن قرار گیرند. این مسئول با بیان اینکه جلسه‌ علنی شورای شهر خمام برای به صورت پایلوت برای نخستین بار در این‌شهر برگزار می‌شود، بر لزوم تداوم آن تاکید کرد.

* مراسم وداع مردم بخش خمام با دکتر چمساز باشکوه بود
حسینی‌نسب به برگزاری مراسم وداع مردم با مرحوم امین چمساز «پزشک خیر خمامی» اشاره کرده و یادآور شد : ما یک انسان مومن، متعهد، خدوم، وارسته و با ایمان را از دست داده‌ایم. وی، افزود : دکتر چمساز کسی بود که بیش از 50 سال به مردم خمام خدمت کرد و درسی برای همه بود تا به گونه‌ای زندگی کنیم که برای دیگران الگو باشیم.

* تندیس چمساز در مراسم سومین روز درگذشت وی رونمایی می‌شود
شهردار خمام با تسلیت به خاطر ضایعه‌ درگذشت چمساز، به ساخت تندیس دکتر چمساز اشاره کرد و گفت : قرار بود این تندیس در روز عید فطر رونمایی شود. علیرضا پورهادی، دلیل وقفه را تکمیل جدول‌گذاری خیابان تختی عنوان کرد و افزود : با توجه به صحبتی که با خانواده دکتر چمساز صورت گرفت، فردا سه‌شنبه تندیس مرحوم چمساز رونمایی می‌شود.
وی با اشاره به آسفالت و لکه‌گیری خیابان‌ها و کوچه‌های شهر خمام، به انعقاد دو قرارداد اشاره کرد و ادامه داد : قراردادی با شهرداری رشت برای روکش آسفالت خیابان اصلی با برآورد هزینه 150 میلیون تومان از بلوار معلم تا میدان شورا منعقد شده است. شهردار خمام انعقاد قرارداد دوم را با پیمانکار عنوان کرد و گفت : خیابان بوعلی و برخی خیابان‌ها و کوچه‌های دیگر لکه‌گیری شده و دیگر موارد در دستور کار قرار دارد.

* احداث پارک جدید و سینمای شهر خمام پیگیری می‌شود
این مسئول درباره‌ی فضای سبز و زیباسازی پل غیرهمسطح، تصریح کرد : دو مرحله خاکریزی صورت گرفته و مسابقه‌ای برای ارائه طرح‌های پیشنهادی برگزار شده است. وی به ساخت یادمان شهدای شهر خمام اشاره کرد و یادآور شد : این یادمان سنگی و قابل شستشو بوده که در بخشی از پل غیرهمسطح نصب می‌شود.
پورهادی تغییر و بروزرسانی نقشه‌ هادی شهر خمام را از جمله برنامه‌های دیگر شهرداری عنوان کرد و هزینه‌ آن را 66 میلیون تومان عنوان کرد. وی با اشاره به زمین پارک آفتاب خمام خاطرنشان کرد : در ارتباط با زمین پارک آفتاب با چند سرمایه‌گذار به منظور واگذاری به صورت مزایده صحبت شده و طبقه نخست مغازه‌‌های تجاری، طبقه‌ دوم سینما و طبقه‌ سوم رستوران خواهد بود.
این مسئول به رنگ‌آمیزی جداول کل شهر و تکمیل فضای سبز مسکن مهر اشاره کرد و متذکر شد : بخشی از موزاییک‌کاری این فضا انجام نشده است که به‌زودی تکمیل می‌شود. پورهادی به احداث پارک جدید مقابل استخر شنای خمام و انعقاد قرار داد با پیمانکار اشاره کرد و یادآور شد : مقرر شده تا پارک مذکور 3 ماه آینده توسط پیمانکار تحویل داده شود.

* مسکوت ماندن پروژه شهرستان شدن خمام
سخنگوی شورای اسلامی شهر خمام با اشاره به تعطیلی بخش اعظم بازار خمام به دلیل درگذشت چمساز اظهار کرد : در روزهای اخیر بخش خمام در عزا بسر می‌برد. جلیل غیاثی، وجود چمساز را موجب تسکین خاطر بسیاری از مردم خمام عنوان کرد.
وی به جلسه با فرماندار رشت اشاره کرد و گفت : مقرر شده تا خطرات محتمل میدان ولیعصر (عج) شهر خمام را طی نامه‌ای منعکس کرده و این امر صورت گرفته است. سخنگوی شورای شهر خمام افزود : فرماندار قول مساعد داده تا از طریق سازمان‌های فرادست این مسئله در میدان مذکور و دیگر نقاط خطرآفرین کمربندی پیگیری شود.
غیاثی درباره شهرستان شدن خمام، یادآور شد : پیگیری‌های زیادی در ادوار مختلف صورت گرفته و طبق اطلاعات دریافتی فاکتورهای شهرستان شدن برای یک بخش در حال تغییر بوده و به همین منظور پرونده شهرستان شدن خمام مسکوت مانده است. وی خاطرنشان کرد : پیگیری‌ها به صورت هفتگی صورت گرفته و امیدواریم در سال 93 خمام شهرستان شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر خمام متذکر شد : در خمام اشخاصی هستند که از مفاخر این بخش به شمار می‌روند، اما در فقر مطلق زندگی می‌کنند. وی خواستار کمک به این اشخاص ضمن حفظ شأنیت آنها از طریق ماده‌ی 17 در صورت عدم وجود موانع قانونی شد.

* لزوم استفاده از نظرات مشاوران شورای شهر
نایب رئیس شورای اسلامی شهر خمام بر استفاده از وجود مشاوران شورا تاکید کرد.
اسماعیل احمدنیا با بیان اینکه از پیشنهادها، انتقادها و طرح‌ها استقبال می‌شود، اظهار کرد : باید نتیجه‌ مطلوبی گرفته شود.


موضوع : شهرداری، شورای شهر
http://khna.ir/19110

۱۳ دیدگاه

 • روابط عمومی در مورخ 1393/04/24 - 00:44 می‌نویسد :

  در فارس نیوز :
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930423001425

 • فریاد در مورخ 1393/04/24 - 03:10 می‌نویسد :

  خوبه یه کم نظراتی رو که تو خمام نیوز و … نوشته میشه بخونن تا شاید کمی مشاوره بگیرن! البته ماهایی که نظر میذاریم اطمینان داریم که نظرات توسط آقایون خونده میشه ولی […] ❗ ❗ ❗

 • فریاد در مورخ 1393/04/24 - 13:03 می‌نویسد :

  واسه چی نظرمو نصفه گذاشتین؟؟؟ چرا یه سریشو حذف کردین؟؟؟ تو نظرم نه یه کلمه توهین بود نه چیزای دیگه فقط حرف دل خودم و مردم بود . کلا همه جا حق مردم ضایع میشه . من جز حرف حق اینجا چیزی ننوشتم…

 • محمد در مورخ 1393/04/24 - 14:49 می‌نویسد :

  با سلام، کل مردم خمام همین ده پونزده نفرن مگه. اینم که نصفشون از خودشون بود. چرا جلسه ی مثلا علنی رو توی مکانی نذاشتن تا مردم بیشتری حضور پیدا می کردن. [!]

 • فریاد در مورخ 1393/04/24 - 16:07 می‌نویسد :

  آخه مگه مردم بیکارن پاشن برن حرفای تکراری و… بشنون؟؟؟ تو این جلسات فقط از خودشون و کارای [..] که انجام دادن تعریف میکنن. دو تا کار مفید واسه شهر [..], همچین گفتن سالن اجتماعات شهرداری ما فکر کردیم که چقدر بزرگه!!! البته این (اتاق) واسه همون تعداد کافیه… ❗ ❗ ❗

 • سرباز گمنام در مورخ 1393/04/24 - 23:15 می‌نویسد :

  با سلام این اوج شفافیت شورای شهر بود که جلسه را بصورت علنی برگزار نمودندو چیزی برای مخفی کردن از مردم نداشتند و انشالا در دفعات آینده با کیفیت مطلوبتری برگزار گردد. در مورد کارهای عمرانی به واقع بی انصافی است که با نگاه تخریبی همه چیز را زیر سوال ببریم . در طول یکسال و این همه تحول در شهر بینظیر است. آخرین نمونه اش آسفالت داخل شهر که بعد از بیست سال در حال انجام است. قدری انصاف داشته باشیم

 • فریاد در مورخ 1393/04/25 - 11:55 می‌نویسد :

  واقعا چیزی واسه مخفی کردن نداشتن؟؟؟ مثلا چه تحولی تو شهر به وجود اومده که اینقدر واسه شما بینظیره؟؟؟ باید بگین اولین نمونه اش اسفالته نه اخرین!!! مثلا به قول خودشون یا شایدم (خودتون) دارن تلاش میکنن خمام شهرستان بشه ,آخه شهرم اینقدر میتونه بدون امکانات باشه؟؟؟ دیگه این چیزاییه که همه مردم میدونن و اکثریت مردم هم با من موافقن این بی انصافی نیست بی انصافی اونه که [..] … (قدری انصاف داشته باشن _آقایون_)

 • سرباز گمنام در مورخ 1393/04/25 - 15:02 می‌نویسد :

  دوست من شما مثل اینکه اصلا توی خمام زندگی نمیکنی و اطلاعی هم نداری. مثل اینکه هدفت فقط تخریب کردنه.یعنی واقعا شما چیزی مشاهده نمیکنی از نظر تغییرات.خیلی دوست دارم منظورت رو از تغییرات بدونم.حتما باید شهر رو تخریب کنن و دوباره بسازن تا شما متوجه تغییر بشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • فریاد در مورخ 1393/04/26 - 01:43 می‌نویسد :

  شمایی که متوجه میشی بگو تغییرات رو به غیر از آسفالت تو چی میبینی؟ اگه اطلاعی از مشکلات شهر نداری میتونی از چند نفری که آگاهن بپرسی. قصد من تخریب نیست قصدم گفتن حرف حقه, که گویا تو این دوره زمونه خیلیا مقابلشن… (کلا حرف حق تلخه)

 • بي طرف در مورخ 1393/04/26 - 13:31 می‌نویسد :

  سلام خدت همه دوستان.ببينيد من واقعا از منظر يه ادم بي طرف حرف ميزنم و ميتونم بدون اغراق بيان كنم كه شوراي شهر چهارم با توجه به امكانات موجود در سطح عالي كاركرده.جناب آقاي فرياد گويا شما واقعا تو اين شهرزندگي نميكني كه فقط اسفالت رو ميبيني ويا شايد فقط خبرش بهت ميرسه!!!ميدان زيباي پروازرو نديدي؟احداث بلوار و چراغاني روبروي بخشداري رو نميبيني؟؟؟؟حدول گذاري و نصب چراغهاي انتهاي خيابان امام را نميبيني؟؟؟؟؟لوله گذاري بلوارمعلم كه مشكلات وسيع ابگرفتگي اون ناحيه و حل كرده نديدي؟؟؟؟ لوله گذاري كوچه شهيد مولايي رو نديدي ؟لايروبي سه كيلومتري خمام رود رو نديدي؟پس چه ديدي؟؟؟؟؟؟و خيلي كارهاي ديگه كه من و شما خبر نداريم…اگه ميخواي بدوني ميتوني بري شهرداري و گزارش عملكرد شورا و شهرداري رو دريافت كني..در ضمن جلسه علني براي اولين بار تواين شهربرگزار شد كه اگه شما زحمت ميكشيدي و ميرفتي حتما جا برات پيدا ميشد…بيا واقعا تخريب نكنيم و بدونيم كه شورا و شهرداري مسِول مرتفع كردن همه مشكلات جامعه و شهر نيستن!!!!وجدانت رو زيرپانذار برادر فرياد.

 • فریاد در مورخ 1393/04/26 - 17:49 می‌نویسد :

  آقای به اصطلاح بی طرف اگه شهرداری و شورای شهر مسؤول حل مشکلات نیستن پس کی باید مشکلات شهر رو حل کنه؟ کی باید یه فکر جمع کردن میز وصندلی های چیده شده تو پیاده رو ها و وسایلی که باید داخل مغازه باشه,باشه؟کی باید به فکر یه چراغ توی پارک باشه که اگه بچه ها خواستن بازی کنن حتما از نور چراغ ماشین پدر ومادرشون استفاده نکنن؟ فقط چراغونی جلوی شهرداری میتونه کل شهر رو روشن کنه؟ وقتی که به خودشون زحمت نمیدن یه لامپ تیر برقی که سوخته رو عوض کنن آدم از اینا چه انتظاری میتونه داشته باشه؟ اینا کوچکترین کاراییه که من الآن گفتم. در ضمن اگه من روزی خواستم برم شهرداری حتما یه پرینت از وظایف شهرداری و شورای شهر میگیرم با خودم میبرم تا مطالعه ش کنن.

 • دیدگاه در مورخ 1393/04/26 - 18:57 می‌نویسد :

  چرا خود اعضای شورا نظری نمیذارن؟ البته احتمالا میذارن ولی اسمشونو نمیگن!!!

 • امیر حسین در مورخ 1393/04/26 - 20:34 می‌نویسد :

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شورای شهر محترم و با تشکر از زحمات بی شمار و روز افزون شما .
  طرف صحبت من اون کسانی هستند که قدر موقعیت فعلی خودشون رو نمی دونند.
  مردم محترم شهر : شما باید از شورای محترم به خاطر این همه خدمتی که در این مدت کوتاه برای شهری که تا قبل از زحمت های این عزیزان چیزی نداشت و نه تنها نیاز های مردم را برطرف نمی کرد بلکه هیچ گونه جاذبه ای نیز برای توریستان و مسافران نداشت متشکر باشید.
  و کمی به اطرافتان نگاه کمید و شهر جدید را با ان شهر قبلی مقایسه کنید . تنها در این صورت است که کمی از ان حالت همیشه معترض و ناراضی خود در امده و به این درک میرسید که چه کادر بی ریا و زحمت کشی در شهر خدمت می کنند و به جای این همه انتقاد بی اساس با این عزیزان متحد می شوید و ساز مخالف در برابر هر اقدام این دوستان انجام نمی دهید.
  شورای عزیز شهر ما درک درستی از کمبود های این شهر داشته اند و موفق شده اند تا با اقدام های زیبای خود نظیر : چراغانی کردن خیابان ها که منظره ی دل پذیری در شب به شهر می دهد و میدان زیبای پرواز و تندیس زنده یاد دکتر چم ساز و دیگر اقدام ها مانند اسفالت کردن مناطق مختلف شهر و رسیدگی به مشکلات مردم و خدمات بی منتی که ارائه کرده اند این درک را هویدا کنند.
  پس بیایید تا به جای انتقاد های نا سالم با هم و با این دوستان متحد شویم و شهر خویش را اباد سازیم.