خمام - تذکر دادستان خمام درخصوص ضعف علائم ایمنی در عملیات اجرایی محور خمام به خشکبیجار
ویژه
در مکاتبه با مدیرکل راه‌وشهرسازی؛

تذکر دادستان خمام درخصوص ضعف علائم ایمنی در عملیات اجرایی محور خمام به خشکبیجار

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمام در مکاتبه با مدیرکل راه‌وشهرسازی استان گیلان بر ضعف علائم ایمنی در محور خمام به خشکبیجار و لزوم مرتفع‌نمودن آن در اسرع وقت تاکید کرد.

سه شنبه، ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸ KHNA102673

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمام در مکاتبه با مدیرکل راه‌وشهرسازی استان گیلان بر ضعف علائم ایمنی در محور خمام به خشکبیجار و لزوم مرتفع‌نمودن آن در اسرع وقت تاکید کرد.
حامد اصیلی پیرو وقوع سانحه رانندگی اخیر در جاده خمام به خشکبیجار که منجر به مرگ یک‌نفر و مصدوم‌شدن یک‌نفر دیگر شده بود، عنوان کرد: با توجه به مشاهدات عینی و گزارشات واصله تخصصی از سوی پلیس‌راه و اخذ توضیحات نماینده راهداری در خمام، محرز گردید که ضمن فرسایشی‌شدن روند طولانی بهسازی و تعریض محور مذکور، علائم افقی و عمودی ایمنی حتی به‌صورت حداقلی در این‌مسیر نصب نگردیده است.
وی، ادامه داد: لازم‌است با قید فوریت به پیمانکار این‌محور ابلاغ گردد که نسبت به نصب علائم موصوف و برطرف‌نمودن مشکلات و نقایص پیش‌آمده در نتیجه‌ی شروع عملیات عمرانی در سنوات اخیر با جلب نظر پلیس‌راه و راهداری خمام اقدام نموده و نتیجه‌ی آن به دفتر دادستانی گزارش شود.
این‌مسوول با اشاره بر آنکه دلایل و عذرهای مختلفی همچون کمبود بودجه و امکانات و همچنین ملی‌بودن پروژه و کافی‌نبودن بودجه‌های استانی مطرح بوده، متذکر شد: چنانچه نظریه کارشناسی متخصصین درخصوص حوادث رانندگی جاده خمام به خشکبیجار در حوزه سرزمینی این‌شهرستان بر رابطه سبب‌ساختن یا علت‌بودن عمل راه‌وشهرسازی یا پیمانکار مربوطه گواه باشد، هریک از عوامل دخیل به نسبت مندرج در رای نهایی مکلف به جبران ضرر و زیان و اجرای محکومیت قطعی خواهند بود.

به گزارش خمام‌نیوز، یک منبع آگاه محلی بر نقش تقصیر ۵۰ درصدی پیمانکار راه‌وشهرسازی در حادثه برخورد خودروی وانت نیسان با سواری پراید در محور مرگ، به‌دلیل عدم ایمن‌سازی حاشیه راه حین کار عمرانی اشاره کرده بود.


موضوع : دادستانی، راه و شهرسازی، راهداری
نویسنده : حبیب صابری
http://khna.ir/102673

دیدگاه شما چیست ؟!