خمام - محمدرضا ابراهیمی اولین‌رییس شورای شهر چوکام شد / مریم فدایی کفیل شهرداری شد
با تحلیف شورا و برگزاری انتخابات داخلی؛

محمدرضا ابراهیمی اولین‌رییس شورای شهر چوکام شد / مریم فدایی کفیل شهرداری شد

فرماندار خمام با اشاره بر اینکه مریم فدایی «دهیار فعلی» با تبدیل وضعیت شورا به‌عنوان کفیل شهرداری به‌فعالیت خود ادامه خواهد داد، یادآور شد: باید از همه ظرفیت‌ها برای تسریع در امر استقرار شهرداری بهره‌گرفته شود.

سه شنبه، ۱۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۷ KHNA102408

مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر چوکام ظهر امروز با حضور مسوولان شهرستان برگزار شد و اولین رییس این‌شورا در جریان برگزاری انتخابات هیات‌رییسه مشخص گردید.
فرماندار خمام در این‌مراسم با تاکید بر اینکه شوراهای اسلامی نماد مردم‌سالاری دینی و تجلی‌گر تعامل و همبستگی بین مردم و مسوولانند، عنوان کرد: شورای روستای بالامحله چوکام امروز به شورای شهر چوکام تبدیل گردیده، که باید از تلاش‌های صورت‌گرفته توسط همه عزیزان برای تحقق این‌خواسته به‌حق مردم منطقه تقدیر نمود.
اسفندیار جوشن با بیان اینکه پس‌از شهرستان‌شدن، ایجاد فرمانداری و تبدیل دهستان چوکام به بخش، یکی‌از امور مهمی‌که باید تحقق می‌یافت تبدیل وضعیت شورای روستا به شورای شهر بود، افزود: استقرار شهرداری در این‌شهر تازه‌تاسیس از اهمیت بالایی برخوردار است، که امیدواریم تا پایان فصل جاری یا اوایل فصل زمستان امسال شاهد افتتاح شهرداری چوکام باشیم.
وی با اشاره بر اینکه مریم فدایی «دهیار فعلی» با تبدیل وضعیت شورا به‌عنوان کفیل شهرداری به‌فعالیت خود ادامه خواهد داد، یادآور شد: باید از همه ظرفیت‌ها برای تسریع در امر استقرار شهرداری بهره‌گرفته شود؛ ضمن‌آنکه انتخاب شهردار پس‌از استقرار شهرداری از اولین وظایف شورا تلقی می‌شود، که لازم‌است اعضا از همین‌حالا رایزنی‌های لازم را برای انتخاب یک شهردار با تجربه، متعهد و متخصص انجام دهند.
نماینده عالی دولت در خمام همچنین با اشاره به استقرار ادارات مختلف در این‌شهرستان، گفت: ادارات مذکور می‌بایست از سال آتی نسبت به مستقرنمودن دفاتر یا نمایندگی‌های خود در بخش چوکام مبادرت ورزند.

به گزارش خمام‌نیوز، در جریان انتخابات هیات‌رییسه محمدرضا ابراهیمی با ۵ رای موافق به‌عنوان رییس شورای شهر چوکام انتخاب شد، حسین رهبر، حمید شوقی و هاجر سالخورده هریک با ۵ رای موافق به‌ترتیب به‌عنوان نایب‌رییس، سخنگو و خزانه‌دار معرفی گردیده، خلیل پورتقی و شوقی با ۵ رای موافق به‌عنوان منشی اول و منشی دوم انتخاب شده و پورتقی به‌عنوان نماینده شورای شهر چوکام در شورای شهرستان برگزیده شد.

گفتنی‌است، خمام که در جریان اجرای تقسیمات کشوری در آبان‌ماه ۹۹ با تصویب هیات دولت به شهرستان تبدیل گردید، از شهر خمام در بخش مرکزی، شهر چوکام در بخش چوکام و ۴۳ روستا تشکیل شده است.


موضوع : بخشداری چوکام، شورای شهر، فرمانداری
http://khna.ir/102408

دیدگاه شما چیست ؟!