خمام - پروژه احداث سیستم تصفیه فاضلاب در جیرسرباقرخاله اجرا خواهد شد
توسط مرکز تحقیقات زیست‌محیطی پکن؛

پروژه احداث سیستم تصفیه فاضلاب در جیرسرباقرخاله اجرا خواهد شد

به گفته‌ی وی، اجرای این‌پروژه به‌صورت پایلوت برای تصفیه خانه غرب انزلی از سوی شرکت آب و فاضلاب استان درخواست شد، که طرف چینی با توجه به بالا بودن هزینه اجرایی کار، پس‌از بررسی‌های لازم نتایج را به این‌شرکت اعلام خواهد کرد.

یکشنبه، ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰ KHNA95853

معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آبفای گیلان، گفت: با توجه به تفاهم‌نامه همکاری زیست محیطی بین دانشگاه گیلان و مرکز تحقیقات زیست‌محیطی پکن و دعوت از شرکت آب و فاضلاب استان جهت معرفی پروژه‌های زیست محیطی و همکاری برای اجرای پروژه‌های دفع بهداشتی فاضلاب، جلسه ویدئو کنفرانسی در این‌خصوص با حضور کارشناسان و نمایندگان شرکت آب و فاضلاب و دانشگاه گیلان برگزار شد.
علیرضا غیاثی، افزود: در این‌جلسه پروژه «احداث سیستم تصفیه فاضلاب بصورت on-site در مقیاس خانگی برای مناطق روستایی» و «مدیریت دفع لجن در تصفیه خانه فاضلاب شهری» توسط شرکت آب و فاضلاب گیلان معرفی شد.
وی با اشاره به اینکه پروژه احداث سیستم تصفیه فاضلاب بصورت on-site توسط مرکز تحقیقات زیست محیطی پکن به‌طور پایلوت در روستای جیرسر باقرخاله اجرا خواهد شد، گفت: با توجه به نتایج آنالیز کیفی فاضلاب خام از یک نمونه مربوط به روستای مذکور که قبلاً با هماهنگی دانشگاه گیلان انجام شده بود، این‌پروژه از سوی طرف چینی به‌صورت پایلوت در جیرسر باقرخاله اجرا می‌شود.
این‌مسوول در خصوص پروژه مدیریت دفع لجن در تصفیه خانه فاضلاب شهری نیز اظهار داشت: با توجه به اهمیت مدیریت دفع لجن در استان گیلان، پروژه دفع لجن به روش «اینوسل کمپوست» از سوی مرکز تحقیقات زیست محیطی پکن ارائه شد.
به گفته‌ی وی، اجرای این‌پروژه به‌صورت پایلوت برای تصفیه خانه غرب انزلی از سوی شرکت آب و فاضلاب استان درخواست شد، که طرف چینی با توجه به بالا بودن هزینه اجرایی کار، پس‌از بررسی‌های لازم نتایج را به این‌شرکت اعلام خواهد کرد.


موضوع : در روستا، فاضلاب
منبع : دیار میرزا
http://khna.ir/95853

۱ دیدگاه

  • ناشناس در مورخ 1400/10/29 - 23:34 می‌نویسد :

    کل منطقه چوکام نیاز به فاضلاب داره،سطح اب زیر زمینی در این منطقه بالاهست و در فصل بارندگی چاهای فاضلاب سر ریزمیکنن و یا با ابهای چاه های خانگی نفوذ میکنن….متاسفافه هیچکی به فکر نیست و فقط قربان صدقه مسئولین استان و نمایندگان مجلس رو بلدن،نمایندگان مجلس هم فقط دنبال تبلیغات خودشون هستن…فقط رییس اداره برق خمام هست تو که داره کار میکنه و نام نیکی از خودش بجا میزاره…باید بجای رییس اداره برق فرماندار خمام میشد..