خمام - خانم گل فوتبال زنان: نه اذیت شدیم، نه منقلب!
در حاشیه‌ی دیدار ایران و بولیوی ؛

خانم گل فوتبال زنان: نه اذیت شدیم، نه منقلب!

مهاجم باسابقه تیم ملی فوتبال بانوان از حال و هوای حضور در ورزشگاه آزادی گفت و اعلام کرد جو خوبی حاکم بوده است.

چهارشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷ KHNA76079

سارا قمی «بهترین گلزن مسابقات لیگ برتر فوتبال زنان» که چند دوره خانم گلی در این عرصه را در کارنامه داشته و عضو تیم ملی فوتبال بانوان هم هست، یکی از زنانی بود که روز گذشته به ورزشگاه آزادی رفت و به تماشای بازی ایران و بولیوی نشست.
وی درخصوص اولین تجربه حضور در ورزشگاه، عنوان کرد : برای اولین‌بار توانستم این شرایط را تجربه کنم و برایم بسیار خوشایند بود. اینکه بتوانیم به عنوان زن به ورزشگاه برویم، باعث خوشحالی بود و حسی داشتیم که نمی‌شود توصیفش کرد. ما به ورزشگاه رفتیم و تیم ملی کشورمان را تشویق کردیم و همه چیز غیرقابل پیش‌بینی بود. در کل خیلی خوشحالم که چنین تجربه‌ای داشته‌ام.
قمی درباره اینکه در رفتن زنان به ورزشگاه گزینشی عمل شد و برخی‌ها پشت درهای آزادی ماندند، تاکید کرد : از ته دلم می‌خواهم که همه زنان بتوانند به ورزشگاه بیایند. اتفاقی که دیروز افتاد به نظرم سرآغاز اتفاقات بزرگ بعدی است. منم فکر می‌کنم دیروز شرایط را سنجیدند که چطور می‌شود ورود زنان را برای عموم آزاد کرد و الان هم شما می‌دانید که زمزمه‌ی باز شدن درب ورزشگاه‌ها برای همه‌ی زنان وجود دارد. امیدوارم هرچه سریع‌تر این اتفاق بیفتد و همه‌ی زنان سرزمینم این تجربه‌ی فوق‌العاده را پیدا کنند.
عضو تیم ملی فوتبال زنان جو ورزشگاه آزادی را فوق العاده توصیف کرده و افزود : هیچ اتفاق خاصی نیفتاد ؛ ورود و خروجمان مشخص بود. نه کسی اذیتمان کرد، نه منقلب شدیم و نه اتفاقی افتاد که باعث ناراحتیمان شود.همه چیز راضی کننده بود.
این فوتبالیست خمامی، ادامه داد : روز گذشته وقتی به استادیوم رفتیم، نمی‌دانستیم باید چه کنیم. بعضی می‌گفتند که چرا تشویق نمی‌کنید، بعد دیدیم بلد نیستیم این کار را انجام دهیم. وقتی دیدیم مردها چگونه تشویق می‌کنند، یاد گرفتیم و ما هم همان کار را کردیم. شور و هیجان خیلی خاصی بود و دیگر کاملاً یاد گرفتیم که چگونه باید در ورزشگاه رفتار کنیم.
به گفته‌ی وی، همه باید دست به دست هم دهیم تا اتفاق بزرگی که منتظرش هستیم به صورت کامل رخ دهد. آرزوی همه‌ی ما حضور عموم زنان در ورزشگاه‌ها است، که انشاالله از این پس در بازی‌های آینده شاهد آن خواهیم بود ؛ از رسانه‌ها نیز بابت حمایت از حضور زنان واقعا تشکر می‌کنم. امیدوارم همه چیز خوب پیش برود.


موضوع : بانوان، فوتبال
منبع : ورزش ۳
http://khna.ir/76079