خمام - احتمال غیربهداشتی شدن چاه‌های حلقه‌ای
با بالا آمدن آب‌های سطحی ؛

احتمال غیربهداشتی شدن چاه‌های حلقه‌ای

با بالا آمدن آب‌های سطحی احتمال غیربهداشتی شدن چاه‌های حلقه‌ای برای روستائیان متصور می‌باشد، که بایستی تمهیداتی در این ارتباط اتخاذ گردد.

پنج شنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۷ KHNA6283

در جلسه‌ای که صبح امروز به ریاست حسین ذاکر استقامتی (بخشدار) و با حضور دهیاران روستاها و مسئولین خانه‌های بهداشت بخش خمام برگزار شد، به موضوع بررسی آخرین وضعیت روستاهایی که آب شرب آشامیدنی آنها از حلقه‌ی چاه‌های سنتی تامین می‌گردد پرداخته شده و به لزوم بهره‌گیری چاه‌های حلقه‌ای روستاهای فاقد آب شرب بهداشتی از محلول پرمنگنات برای میکروب‌زدایی و جلوگیری از بیماری‌هایی به‌مانند وبا و اسهال اشاره گردید.

حسین ذاکر استقامتی با اشاره به مسئله‌ی طغیان رودخانه‌های سطحی، عنوان کرد : با بالا آمدن آب‌های سطحی احتمال غیربهداشتی شدن چاه‌های حلقه‌ای برای روستائیان متصور می‌باشد که بایستی تمهیداتی در این ارتباط اتخاذ گردد. وی خطاب به حاضرین در جلسه، افزود : همه به تناسب مسئولیت خود می‌بایست با اطلاع‌رسانی دقیق به مردم جهت بهره‌گیری از پرمنگنات و کلر به‌منظور جلوگیری از شیوع بیماری‌هایی به مانند اسهال و وبا، و جوشاندن آب برای مصارف آشامیدن آن، همکاری لازم را داشته باشند. دهیاران نیز با همکاری مسئولین خانه‌های بهداشت ضمن بازدید میدانی، میزان مورد نیاز پرمنگنات برای چاه‌های حلقه‌ای را برآورد نموده و سریعاً لیستی تکمیلی جهت اعلام نیاز به اداره‌ی آب و فاضلاب روستایی شهرستان رشت به بخشداری ارسال گردد. همچنین به روستائیانی که چاه‌های آب شرب آنان دچار آب‌گرفتگی شده است اطلاع رسانی گردد تا آب مصرفی مورد نیاز خود را جهت جلوگیری از هرگونه بیماری احتمالی، پس از جوشانیدن مورد استفاده قرار داده و علاوه بر تست وضعیت آلودگی چاه‌ها، نسبت به نصب علائم هشدار دهنده جهت جلوگیری از مصرف آب چاه‌های آلوده اقدامات لازم صورت پذیرد.


موضوع : بخشداری
http://khna.ir/6283

دیدگاه شما چیست ؟!