خمام - وصله کم‌کاری به من نمی‌چسبد / به سپیدرود خیانت کردند
حمله تند موسوی به نظرمحمدی ؛

وصله کم‌کاری به من نمی‌چسبد / به سپیدرود خیانت کردند

بازیکن خمامی تیم سپیدرود، گفت : من کم کاری نکردم، ولی آقایان خیانت‌هایی کردند که اگر من جای آنها بودم از ایران می‌رفتم.

یکشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹ KHNA62111

سپیدرود و حواشی این تیم تمامی ندارد. حالا هم که بحث خیانت برخی بازیکنان به نظرمحمدی و این تیم داغ است، یکی از این متهمان سیدهادی موسوی «بازیکن خمامی تیم سپیدرود» است، که وی از این اتهامات پرده برداشته است.

اوضاع سپیدرود چطور است؟

وضعیت سپیدرود خوب شده است. بچه‌ها روحیه خوبی گرفته و با شوکی که به تیم وارد شد فعلاً خوب است. امیدوارم این شوک مثبت باشد.

چقدر به بیات امیدوارید؟

آنقدر اینجا فقط حرف شنیدیم که وقتی یک نفر می‌آید و سعی می‌کند بخشی از وعده‌ها را عملی کند، بچه‌ها همه امیدوار می‌شوند. بالاخره بیات از وقتی آمده هم پرداختی کوچکی داشته و هم به بازیکنان چک داده است، از این رو بچه‌ها کمی از لحاظ فکری راحت هستند.

به نظر می‌رسد از جمله موافقان بیات هستید؟

من طرفدار حق هستم. بالاخره او چیز‌هایی گفته که تا حالا عملی کرده است. وقتی به وعده‌ها عمل کرده است، چرا باید مخالفش باشم. آنقدر آمدند حرف زدند و رفتند. در این چند سال فقط آمدند عکس گرفتند و رفتند. ولی بیات خوب کار می‌کند و تازه شروع کرده است.

اما بیات با تغییراتی که داد جو رشت را متشنج کرده است

اعتراض‌هایی که از طرف برخی هواداران شد کاملاً مشخص بود که از طرف یک عده هدایت می‌شود و با هماهنگی شلوغ کردند. این اعتراض خیلی معنی‌دار بود و مشخص بود از طرف یک عده‌ای آمدند، چون مشخص بود یک تعدادی از آنها طرفدار شخص خاصی هستند.

در مورد شما هم صحبت‌هایی شده و متهم به کم‌کاری و تخریب جایگاه نظرمحمدی بودی ؛ این صحبت‌ها را تایید می‌کنی؟

تا حالا پایم را هم در دفتر بیات نگذاشتم، اصلا نمی‌دانم دفتر او کجا است. ما یک بار پیش بیات رفتیم و چک‌هایمان را گرفتیم. ذات من طوری نیست که بخواهم نان کسی را قطع کنم. اگر مدرکی در مورد کم کاری‌ام در تیم دارند همین حالا فوتبال را کنار می‌گذارم. آدمی که دارد غرق می‌شود برای حفظ جایگاه خودش به هر چیزی چنگ می‌اندازد.

می‌گویند فیلم‌هایی از تو در مورد همین کم‌کاری منتشر شده

من دفاع آخر هستم. بعد از دروازه‌بان بازیکنی هستم که از دروازه دفاع می‌کنم، اگر اینطور است نکات مثبت‌ام را بشمارند. شک نکنید اگر نکات منفی بازی من ۱۰ بوده است، نکات مثبت بازی‌ام ۱۰ هزار بوده است. معصوم نیستم که اشتباه نکنم، به هر حال آدمیزاد ممکن است اشتباه کند ولی آیا این بازیکنی که اشتباه کرده در جای دیگر بهترین عملکرد را نداشته است؟ تنها در بازی با فولاد خوزستان نتوانستم توپ را دفع کنم و اشتباه کردم که گل خوردیم، ولی اشتباه جزئی از فوتبال است. مگر نظرمحمدی خودش در طول دوران بازیگری‌اش اشتباه نکرده است؟ آن روزی که در بازی با فولاد اشتباه کردم، تازه ۲ روز بود بیات آمده بود و اصلاً شماره‌اش را نداشتم. اگر هم اتهامی زدند پرینت تماس‌های مرا بگیرند ببینند تماسی با بیات داشته‌ام یا خیر.

اگر چیزی نبوده چرا فقط به چند نفرتان اتهام وارد شده؟

با نظر محمدی از نظر مربیگری مشکلی نداشتم. مشکل از آنجایی شروع شد که نظرمحمدی در ابتدای فصل با من به عنوان دفاع ذخیره قرارداد بست. با همه نفرات مورد نظر خودش در ابتدای کار قرارداد خوب بست و اصلاً به مایی که تیم را به لیگ برتر آورده بودیم توجهی نکرد. ۲ روز مانده به شروع تمرینات با من قرارداد پایین بست، ولی چون می‌خواستم خودم را به این تیم و لیگ برتر ثابت کنم در مورد قرارداد مالی صحبتی نکردم. گذاشتم به مرور زمان تا همه چیز مشخص شود. در تیم ما ابتدا تاثیرگذار‌ترین بازیکن تیم حسین ابراهیمی است و دومین نفر من هستم. ما ۱۵ بازی کردیم که ۹ بازی را باختیم. معلوم است که از تیم بازنده بازیکنی در تیم منتخب قرار نمی‌گیرد. ولی از ۷ بازی دیگر در ۵ بازی جزء بهترین بازیکنان لیگ بودم. با این آمار آیا به قول معروف «توی کار کسی گذاشتم» و کم‌کاری کردم؟ اصلاً اینجور وصله‌ها به من نمی‌چسبد و شدیداً تکذیب می‌کنم. محکم پای حرفم ایستاده‌ام ؛ اگر کسی خیانت کرده همین آقایان بوده‌اند.

چرا فقط از چهار بازیکن به عنوان خائن نام برده می‌شود؟

بروند فیلم دوربین مداربسته خانه، دفتر و کارگاه بیات را چک کنند. آنوقت معلوم می‌شود یک یا دو یا سه و یا چهار بازیکن با وی ملاقات داشتند یا زیرآب کسی را زدند یا نه. به خود نظرمحمدی که سرمربی تیمم بود سالی یک بار زنگ نمی‌زدم، مگر این که حالا در ترافیکی گیر کرده بودم، زنگ می‌زدم مثلاً کمی دیرتر می‌رسم.

شنیدم اخلاق نظرمحمدی تند است و شما به همین دلیل می‌خواستید که او از سپیدرود جدا شود؟

تقریباً بچه‌ها چنین حسی دارند. بچه‌ها از نظر روانی راحت نبودند و همیشه استرس داشتند. می‌ترسیدند که یک مرتبه توپ را یا بغل پا را خراب کنند و همه جوره استرس داشتند. در همه موارد حقیقت را می‌گویم. یک چیزی را به شما سربسته بگویم ؛ این آقایان دیگر در فوتبال ایران جایی ندارند. اگر من بخواهم اتهامات ایشان را بگویم، چون مدرک ندارم شاید برایم دردسرساز شود. هر چیزی بگویم باید مدرک داشته باشم. ولی با توجه به شنیده‌ها و آن چیز‌هایی که می‌دانیم اگر جای ایشان بودم، همین الان هرچه داشتم می‌فروختم و از ایران خارج می‌شدم. به جایی می‌رفتم که کسی مرا نشناسد و هیچ بچه محلی مرا نبیند. حالا چیز‌های دیگری هم هست که من نمی‌خواهم بگویم.

این طرز فکر به مشکل شخصی با نظر محمدی بر نمی‌گردد؟

من چه مشکلی می‌توانم با این آقا داشته باشم. مگر من فیکس این تیم نبودم؟ من حقیقت را می‌گویم. حق بچه‌ها خورده شده است. چطور آقایان ماشین دویست الی سیصد میلیونی می‌خرند، در خیابان گلسار رشت خانه و مغازه پیش خرید می‌کنند، مغازه باز می‌کنند، ولی بازیکن فیکس سپیدرود پراید مدل ۸۳ دارد و ۲ الی ۳ سال است نمی‌تواند آن‌را عوض کند. اسمش هم بازیکن لیگ برتر است. خودم پارسال با قرض ماشین ۸۶ خود را فروختم و اتومبیل پلاک منطقه خریدم به مبلغ ۵۰ میلیون تومان. خب این حرف‌ها را به چه کسی باید گفت؟ اگر در حساب بانکی‌ام بیش از ۳ میلیون بود هرچه خواستید بگویید.

حالا اوضاع بر وقف مرادتان شده؟

ما دوست داشتیم همه چیز خوب باشد. همه چیز را که به پای مربی نمی‌نویسند. ما هم در این شهر زندگی می‌کنیم و باید در عوض نتایج پاسخگو باشیم. ما هم می‌خواهیم سرمان را بالا بگیریم. دلم می‌خواهد تیم در لیگ برتر بماند. من یک صحبت کوچک با بیات کردم، ولی صحبت‌ام فقط برای گرفتن رضایت نامه بود، چون می‌خواستم از این تیم جدا شوم.

چه زمانی با بیات صحبت کردی؟

همان روز جلسه در حضور همه اعضای تیم. بعد از جلسه رفتم و چکی که به من داده بود پس دادم و گفتم رضایت نامه‌ام را بدهد تا از این تیم بروم. تا حالا در فوتبال پولی نگرفتم، ولی حالا پیشنهادی آمده که می‌توانم تکانی به زندگی خود بدهم. سپیدرود که وضعیتش مشخص نبود، همه هم از من انتظار داشتند و می‌گفتند نباید اشتباه کنم، برای همین دوست داشتم که بروم. دلم آنقدر پر است که تا فردا هم می‌توانم حرف بزنم و به جدم قسم که هر چه گفتم حقیقت بود. من طرفدار حق هستم.


موضوع : فوتبال، مصاحبه‌ها
منبع : میزان
http://khna.ir/62111