خمام - برپایی تجمعات و فعالیت گسترده در فضای مجازی به جز ایجاد خلل در روند انجام تحقیقات قضایی ثمره‌ای نخواهد داشت
یادداشت رئیس حوزه قضایی خمام /

برپایی تجمعات و فعالیت گسترده در فضای مجازی به جز ایجاد خلل در روند انجام تحقیقات قضایی ثمره‌ای نخواهد داشت

دستگاه قضایی با جدیت و قاطعیت در حال رسیدگی به موضوع بوده و برپایی تجمعات و فعالیت گسترده در فضای مجازی به جز ایجاد خلل در روند انجام تحقیقات قضایی ثمره‌ای نخواهد داشت.

جمعه، ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷ KHNA59300

در یادداشتی که از سوی ریاست حوزه‌ی قضایی خمام در اختیار تحریریه خمام‌نیوز قرار گرفته، آمده است : همانگونه که بسیاری از مردم به طرق مختلف اطلاع یافته‌اند، جنایتی نسبت به اهورا پس از طی مسیری با فاصله زمانی کوتاه و با وقوع چند اتفاق پی‌درپی واقع گردید که این اتفاقات عبارتند از : ۱- وقوع طلاق بین پدر و مادر اهورا با داشتن فرشته‌ای کوچک که خداوند متعال از راه لطف به ایشان بخشیده بود، ۲- تبدیل اهورا به فرزند طلاق و بی‌دفاع در برابر آسیب‌های اجتماعی، ۳- ازدواج بعدی دو نفر که هر دو سابقه‌ی یک‌بار طلاق را در زندگی خود دارند و ۴- مداخله فضای مجازی در طلاق و ازدواج ذکر شده و نتیجه اینکه با در نظر گرفتن پیش زمینه سست بودن مبانی فکری، اخلاقی و دینی جنایتی هولناک که باعث جریحه دار شدن احساسات یک شهر، یک استان و یک کشور شد و درست در همان لحظه‌ای که جسم کوچک آن کودک معصوم در میان اندوه خانواده و مردم شهر به خاک سپرده میشد بسیاری از دادگاه‌های خانواده شاهد آغاز یا تداوم همان مسیر منتهی به جنایت در بین خانواده‌های دیگر بودند : ۱- مداخله فضای مجازی، ۲- درخواست طلاق با وجود داشتن فرزند، ۳- وقوع طلاق و ایجاد هویت اجتماعی جدید تحت عنوان فرزند طلاق و کنار رفتن پدر و مادر طفل به عنوان حامی وی در برابر آسیب‌های اجتماعی و ۴- بی‌دفاع ماندن طفل و ….

علی‌اصغر عسگری در ادامه‌ی یادداشت خود، می‌افزاید : آیا به تعبیر قرآن کریم عبرت نمی‌گیرند؟ آیا قدری تفکر نمی‌کنند؟ آیا به راستی گمان می‌برند که آسیب به فرزندان طلاق تنها در صورت وقوع جنایتی مشابه با اهورا اندوهناک است؟ آیا آسیب روحی و روانی وارده بر فرزندان طلاق که تا پایان عمر با آنان خواهد بود را جنایت نمی‌دانند؟ این فرزندان معصوم به چه گناهی باید این ظلم و ستم را از والدین خود تحمل کنند؟ و نکته جالب اینکه عده‌ای که گویی مرگ را برای همسایه می‌دانند اخبار، عکس‌ها و فیلم‌های مرتبط با این جنایت را با سوء استفاده از احساسات پاک مردم از طریق همان فضای مجازی به سرتاسر جهان ارسال می‌نمایند تا در اطلاع جهانیان از این جنایت هولناک شریک گردند و در حالیکه دستگاه قضایی با جدیت و قاطعیت در حال رسیدگی به موضوع می‌باشد با برپایی تجمعات و فعالیت گسترده در فضای مجازی سعی بر سوار شدن بر موج احساسات پاک و جریحه دار شده مردم می‌باشند ؛ حال آنکه این اعمال به جز ایجاد خلل در روند انجام تحقیقات قضایی ثمره‌ای نخواهد داشت و اگر ایشان به واقع دارای نیت خیر خواهانه می‌باشند می توانند تلاش خود را در جهت کاهش طلاق لااقل در خانواده‌های دارای فرزند خردسال مثلاً از طریق کمپین‌هایی با اسم «نه به طلاق به خاطر فرزندم» متمرکز کنند تا ضمن پیشگیری از وقوع جنایت‌های مشابه، در بهره مندی جامعه از وجود خانواده‌های استوار و مستحکم بهره‌مند سازند.


موضوع : قتل، یادداشت
http://khna.ir/59300

دیدگاه شما چیست ؟!

بازنشر یادداشت‌ها و انتشار جوابیه‌های دریافتی به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.