خمام - قاتل سریالی زنان در گیلان به دام افتاد
ویژه
یک زن خمامی در میان قربانیان ؛

قاتل سریالی زنان در گیلان به دام افتاد

او در اعتراف‌هایش گفت که سال ۸۷ به‌عنوان مسافر، زن میانسالی را در شهر خمام سوار بر خودروی خود کرده … ؛ بعد این زن میانسال را به خاطر ۱۱ النگویی که همراهش بود به قتل رسانده و جسدش را در خانه دفن کرده است.

شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲ KHNA52230

مرد جنایتکار ۴۰ ساله که در لباس مسافرکش و به شیوه «خفاش شب» زنان را سوار بر خودرو کرده و پس از ریختن طرح دوستی و جلب اعتمادشان، نقشه قتل آنها را طراحی و اجرا کرده بود، با ردیابی‌های کارآگاهان جنایی پلیس گیلان شناسایی و دستگیر شد.
این جنایتکار که سال‌ها قبل در بندرعباس آشپز بوده با گذشت چند روز از دستگیری‌اش اعتراف کرده پس از خفه کردن ۷ زن و سرقت طلا و اموال با ارزش آنها، اجساد قربانیان را در محل‌های خلوت رها کرده و در بضی از جنایت‌ها، قربانیان را مثله کرده است.
۱۷ اردیبهشت سال گذشته، زمانی که بخش‌هایی از جسد یک زن میانسال داخل رودخانه شهرستان سیاهکل پیدا شد، هرگز تصور نمی‌شد که این زن میانسال یکی از قربانیان قاتل سریالی زنان باشد.
پس از تحقیقات مقدماتی، بقایای جسد برای شناسایی به پزشکی قانونی منتقل شد. جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و پس از بررسی پرونده‌های زنان گمشده، مشخصات یکی از آنها با مشخصات قربانی تطبیق داده شد. تا اینکه سر انجام پس از انجام آزمایش DNA، کارآگاهان جنایی استان گیلان موفق به شناسایی هویت زن میانسال شدند.
تحقیقات ویژه تخصصی برای شناسایی و دستگیری عامل جنایت ادامه داشت تا اینکه جنایت‌های مشابه دیگری به پلیس اعلام شد. رئیس پلیس آگاهی استان گیلان در این باره گفت : آذر سال گذشته جسد ۲ زن دیگر در استان گیلان کشف شد. همچنین جسد زن میانسالی نیز در استان قزوین پیدا شد که در بررسی‌های صورت گرفته نشان داد آخرین قربانی ساکن استان گیلان بوده اما قاتل، جسد را آنجا رها کرده است.
سرهنگ فلاح کریمی ادامه داد : در این ۴ پرونده، جسد ۲ نفر از قربانیان مثله شده بود. با توجه به نحوه قتل‌ها، گروه سنی زنان که حدود ۴۵ تا ۵۵ ساله بود، احتمال سریالی بودن قتل‌ها مطرح شد. از آنجا که طلاهای قربانیان به سرقت رفته بود انگیزه قتل‌های سریالی سرقت طلا در نظر گرفته شد.
پس از تحقیقاتی که توسط تیم جنایی صورت گرفت پی بردیم قاتل مرد جوانی حدود ۳۰ تا ۴۰ ساله، دارای پراید خاکستری و راننده مسافرکش در مسیر شهرستان رشت و امامزاده هاشم است که در محله «گل سرک» تردد دارد. با توجه به اینکه در این محله افراد بومی و غیر بومی زیادی حضور دارند، تمامی خانه‌ها یک به یک شناسایی شد. در نهایت عامل قتل‌ها روز ۲۰ فروردین امسال شناسایی و با دستور بازپرس «رشید ذره کارگر» از شعبه ۴ بازپرسی دستگیر شد.
رئیس پلیس آگاهی استان گیلان ادامه داد : متهم متولد سال ۱۳۵۶ است که سال‌ها قبل از همسر اولش جدا شده و مدتی با زن دیگری ازدواج کرده که اعتیاد به مواد مخدر دارد. متهم سابقه سرقت خودرو و همسر دومش سابقه سرقت گوشی تلفن همراه داشتند. حاصل دومین ازدواجش، فرزند چهار ساله‌ای است. در تحقیقات مشخص شد که همسر متهم با اوهمدست بوده، به این صورت که در بعضی از پرونده‌ها، زمانی که زنان میانسال سوار خودروی متهم می‌شدند، او نیز شوهرش راهمراهی می‌کرد تا جلب اعتماد کند.
سرهنگ فلاح کریمی گفت : با توجه به اینکه احتمال جنایت‌های دیگری از سوی متهم دستگیر شده می‌رفت، سوابق زنان گمشده طی چند سال گذشته بررسی شد. متهم جوان مدعی بود که اگر تصاویر افراد ناپدید شده را نشانم دهید می‌توانم بگویم که آنها قربانیان من بوده‌اند یا خیر. بدین ترتیب این مرد با دیدن تصاویر زنان ناپدید شده، به ۳ قتل دیگر نیز اعتراف کرد. او در اعتراف‌هایش گفت که سال ۸۷ به‌عنوان مسافر، زن میانسالی را در شهر خمام سوار بر خودروی خود کرده و به بهانه ازدواج، او را به خانه‌اش برد. بعد این زن میانسال را به خاطر ۱۱ النگویی که همراهش بود به قتل رسانده و جسدش را در خانه دفن کرده است. همچنین او به ۲ قتل دیگر در فروردین و خرداد ۸۸ نیز اعتراف کرد. اظهارات متهم با مستندات موجود در اداره آگاهی مطابقت دارد و تعداد قتل‌های سریالی متهم با انگیزه سرقت طلاها تاکنون به ۷ فقره رسیده است. از آنجا که احتمال می‌رود قاتل سریالی در استان‌های همجوار مانند اردبیل، قزوین و … جنایات دیگری مرتکب شده باشد، تحقیقات در این خصوص ادامه دارد. متهم تاکنون به بازسازی ۲ صحنه جنایت‌هایش پرداخته که یکی از آنها مربوط به نخستین جنایت بوده است.


موضوع : قتل
منبع : شفا آنلاین
http://khna.ir/52230

۲ دیدگاه

 • ناشناس در مورخ 1396/02/02 - 10:43 می‌نویسد :

  ممنون از اخباری ک دراختیار ما میزارین تندرست و سلامت باشین باتشکر فراوان

 • بهادر در مورخ 1396/02/06 - 08:51 می‌نویسد :

  چرا اینجور موارد و زودتر به مردم اطلاع رسانی نمی کنند
  که حداقل مردم بدونند دورو برشون چه خبره!
  پراید خاکستری و مرد ۳۰ یا ۴۰ ساله و و خیلی چیزهای دیگه
  عدم اطلاع مردم از اینجور افراد باعث میشه جنایت کار به تداوم کارش بیشتر ادامه بده.