خمام - سارا قمی: گل سردار قشنگ بود، اما به خودم رای دادم
آقایان حرف‌های بدی درباره فوتبال زنان می‌زنند ؛

سارا قمی: گل سردار قشنگ بود، اما به خودم رای دادم

به گفته‌ی سارا قمی، به نظرم آقایان باید بیایند و با شرایطی که ما داریم گل بزنند تا متوجه شوند ما با چه شرایطی بازی می‌کنیم.

چهارشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰:۱۲ KHNA50090

سارا قمی خانم گل ۵ سال اخیر لیگ بانوان فوتبال کشور ۱۲ سال از دوران فوتبالی خود را در تیم ملوان سپری کرده و در فصل جاری پس از منحل شدن تیم بانوان ملوان بندرانزلی به شهرداری بم پیوسته است.
شب گذشته گل سارا قمی مهاجم ۲۹ ساله و ملی‌پوش ارزنده و خوش تکنیک تیم فوتبال بانوان شهرداری بم در دیدار مقابل آینده سازان میهن نجف آباد به عنوان نماینده‌ای از فوتبال بانوان در نظرسنجی برنامه نود قرار گرفت و یکی از کاندیداهای برترین گل سال بود ؛ گلی که سارا قمی با دریبل سرپا مدافع تیم مقابل را به زیبایی جا می‌گذارد و با یک شوت فوق العاده و ضربه حساب شده دروازه حریف را باز می کند.
البته این اولین گل زیبای مهاجم شهرداری بم در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان نیست. او پیش از این گل‌های تماشایی زیادی را به ثمر رسانده و نقش بالایی در موفقیت تیمش داشته است که به دلیل پخش نشدن فوتبال بانوان کمتر دیده می‌شود. سارا قمی در این فصل نیز همراه با شهرداری بم با ۱۱ بار گلزنی به کار خود در لیگ خاتمه داده است.

به مناسبت قرار گرفتن گل سارا قمی در میان زیباترین گل‌های سال ۹۵ با او مصاحبه ای ترتیب داده شد تا از احساس خود در مورد انتخاب گلش به عنوان سومین گل دیدنی سال و مسائل پیرامونی بگوید.

احساست از انتخاب گلی که زدی در میان ۵ گل برتر و انتخاب به عنوان سومین گل برتر؟

این موضوع خیلی خوشحال کننده بود و این برای بار دوم بود که گل‌های فوتبال بانوان در نظرسنجی برنامه نود پخش میشد. خیلی خیلی از این موضوع خوشحال شدم، چون ۵ سالی که من خانم گل شده بودم و ۱۲ سالی که در فوتبال حضور دارم صحنه های گل‌هایم پخش نمیشد. از این جهت هم خوب شد تا آقایان فوتبال ما را ببینند و نگویند که خانم‌ها هم مگر فوتبال بازی می‌کنند! آنها حرف‌های بدی درباره ما می‌زنند . واقعاً شاید ما از نظر بدنی در سطح فوتبال آقایان نباشیم ولی از نظر فنی و شرایط فوتبالی چیزی کم نداریم. البته ما استعدادهای زیادی در فوتبال بانوان داریم که به علت پخش نشدن بازی‌ها دیده نمی‌شوند، ولی امیدوارم در آینده خیلی بیشتر به فوتبال بانوان پرداخته شود.

به نظر می‌رسد امسال یک مقدار پوشش بازی‌ها و نتایج فوتبال بانوان بهتر شده؟

بله نسبت به سال گذشته بهتر شده است و امیدوارم این روند همچنان ادامه داشته باشد و کم کم دقایق بیشتری از فوتبال بانوان مثل عکس العمل‌های دروازه بانان، مدافعین و … پخش شود.

نسبت به ۵ سال گذشته که عنوان خانم گلی مسابقات را به خود اختصاص می‌دادی در سال جاری کمتر گل می‌زنی. این موضوع به جدایی از ملوان بعد از ۱۲ سال و منحل شدن این تیم ارتباط دارد؟

صد در صد همینطور است. بعد از ۱۲ سال اولین بار است که از ملوان جدا شده ام. البته در تیم جدیدم شهرداری بم با برخی از بازیکنان در اردوهای ملی همبازی بوده‌ام. در ملوان فقط می‌گفتند که سارا تمام می‌کند و همه توپ ها را به من می‌دادند ولی در بم بازیکنان خوبی داریم و گلزنی میان بازیکنان پخش می‌شود. در حال حاضر هم تیم ما دومین خط حمله لیگ را در اختیار دارد.

امیدی به بازگشت تیم بانوان ملوان بندرانزلی وجود دارد؟

بعید می‌دانم با استمرار این شرایط و مسئولین امیدی به بازگشت تیم وجود داشته باشد و امیدوارم با کنار رفتن مسئولین فعلی دوباره تیم بانوان ملوان به لیگ بازگردد. امسال هم جای خالی ملوان به شدت احساس می‌شد و همه تیم ها به این موضوع اشاره می‌کنند.

بعد از منحل شدن تیم ملوان از بازیکنان دیگر تیم خبری دارید؟

غیر بومی‌ها از شهر رفتند و یک سری هم به دلیل شرایط خانوادگی که داشتند نتوانستند به تیم‌های دیگر بروند و متاسفانه دیگر فوتبال بازی نمی‌کنند.

در حال حاضر چه می‌کنید و مقداری در مورد تیم خود (شهرداری بم) و اردوهای تیم ملی صحبت کنید.

در حال حاضر در اردوی تیم ملی هستیم و فردا دومین بازی را در مقابل اوکراین انجام می‌دهیم. ما ۱۴ فروردین بازی‌های آسیایی را در پیش داریم و این اردوی انتخابی پنجم تیم است. در مورد لیگ نیز باید بگویم که تیم ما (شهرداری بم) دومی‌اش قطعی است و با توجه به نتایج تیم‌های دیگر می توانیم قهرمان هم بشویم.

در نظرسنجی خودت هم شرکت کردی؟

بله، من به خودم رای دادم و به نظرم آقایان باید بیایند و با شرایطی که ما داریم گل بزنند تا متوجه شوند ما با چه شرایطی بازی می‌کنیم.

بعد از گل خودت کدام گل را پسندیدی؟

به نظرم گل سردار به بایرن مونیخ زیبا بود.


موضوع : بانوان، فوتبال
منبع : ورزش ۳
http://khna.ir/50090

دیدگاه شما چیست ؟!