خمام - انتخاب رضی‌زاده به‌عنوان شهردار خمام، بر اساس کدام تجربه و رزومه ؟!
ویژه
سوالی‌که باید اعضای شورا پاسخ دهند؛

انتخاب رضی‌زاده به‌عنوان شهردار خمام، بر اساس کدام تجربه و رزومه ؟!

پس‌از تعلیق موقت ابوالحسن سیمایی و کش‌وقوس‌های زیاد، اعضای شورای شهر خمام در جدیدترین اقدام خود در آخرین جلسه شورا، در نهایت امیر رضی‌زاده را به‌عنوان شهردار منتخب خمام انتخاب نموند.

چهارشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۱ KHNA109627

روند انتخاب شهرداران طی سال‌های اخیر در شهر خمام همواره با چالش‌ها و حواشی متعددی روبه‌رو بوده؛ چالش‌هایی که ترکش‌های آن به شهر و شهروندان اصابت کرده است.

پس‌از تعلیق موقت ابوالحسن سیمایی و کش‌وقوس‌های زیاد، اعضای شورای شهر خمام در جدیدترین اقدام خود در آخرین جلسه شورا، در نهایت امیر رضی‌زاده را به‌عنوان شهردار منتخب خمام انتخاب نموند.

سرپرست سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان گیلان، مدیر تیم‌های ملی پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسکن مهر انزلی و ریاست هیات شمشیربازی انزلی و رییس هیات کشتی گیلان در کنار عضویت در هیات مدیره شرکت تعاونی امیران صنعت ایلیا منطقه‌آزاد انزلی از سوابق کاری و مدیریتی رضی‌زاده است.

اما نکته مهم این‌است که انتخاب رضی‌زاده به‌عنوان شهردار درحالی صورت‌گرفته که در صورت تائید این‌مصوبه توسط کمیته تطبیق فرمانداری خمام و پس‌از آن نیز صدور حکم شهردار توسط استاندار گیلان، رضی‌زاده اولین تجربه خود را به‌عنوان شهردار پشت‌سر خواهد گذاشت.

از سابقه چندماهه حضور در سازمان همیاری شهرداری که بگذریم – هرچند همین‌انتصاب هم عجیب و غریب بوده – عملا رضی‌زاده فاقد هیچگونه تجربه‌ای در حوزه مدیریت شهری است و طبیعتا ساخت‌و‌ساز مسکن را نمی‌توان در زمره مدیریت محسوب کرد. بنابراین اعضای شورای شهر باید پاسخ دهند که براساس کدام ویژگی‌ها و رزومه کاری این‌فرد را به‌عنوان شهردار انتخاب کرده و آیا تمام جوانب منافع عمومی درنظر گرفته شده ‌است؟

همچنین باید به این‌سوال پاسخ داده شود که آیا تمکن مالی رضی‌زاده و متمول بودن او، یا توصیه‌های نماینده اسبق بندرانزلی و همچنین برخی نمایندگان فعلی مجلس در این‌انتخاب تاثیری داشته است؟!

در پایان به رضی‌زاده هم دلسوزانه پیشنهاد می‌شود اگر به‌دنبال کسب رزومه برای خود است، بهتر است اولین تجربه شهرداری خود را از یک شهر کوچک و کم جمعیت آغاز کند؛ نه خمام که از سال ۱۳۳۰ شهردار داشته و هم‌اکنون درجه شهرداری آن ۷ است.

البته ذکر این‌نکته خالی‌از لطف نیست که برخی از شهروندان انزلی از روز گذشته در فضای مجازی با هشتگ #خمام_تسلیت انتخاب شهردار جدید خمام را به باد انتقاد گرفته‌اند.


موضوع : شهرداری، شورای شهر، یادداشت
نویسنده : سینا هوشمند
http://khna.ir/109627

۵ دیدگاه

 • م.ر در مورخ 1403/01/30 - 04:30 می‌نویسد :

  بر اساس [!] بودجه هر سال شهرداری.پیدا کردن جواب سخت نبود

 • ناشناس در مورخ 1403/01/30 - 16:54 می‌نویسد :

  وقتی که اعضای شورای شهر [!] خمامی نباشند انتخاب شهردار اصلح و خمامی خیالی باطل است

 • محمدیوسفی خمامی در مورخ 1403/01/30 - 21:01 می‌نویسد :

  شک نکنید یکی از نمایندگان مجلس (حوزه رشت وخمام) پیشنهاد وسفارش داده است مثل دفعات قبل، بدون اظهار نظر در مورد مناسب بودن یا نامناسب بودن گزینه شهرداری.(خواهشا این پیام را حذف نکنید نه اهانته نه فحشه نه اقدام علیه امنیت ملی!!!مشخصات وایمیل ماراهم دارید)

 • علی در مورخ 1403/02/02 - 00:04 می‌نویسد :

  معیار انتخاب شهردار از طرف شورای شهر همیشه فرمانبرداری او است نه تخصص و کاردانی و تعهد،
  و تا زمانی که این معضل رفع نگردد همین آش است و همین کاسه.

 • ناشناس در مورخ 1403/02/05 - 22:27 می‌نویسد :

  shahrdaar baayad ba raay mostaghim mardom har shahr, har chand saal yek baar; entekhaab shavad!


بازنشر یادداشت‌ها و انتشار جوابیه‌های دریافتی به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.