خمام - پیگیری‌ها در استان برای ابلاغ طرح هادی خمام بی‌نتیجه بوده / این‌بار رییس‌جمهور را خطاب قرار می‌دهیم
ویژه
نایب‌رییس شورای شهر مطرح کرد:

پیگیری‌ها در استان برای ابلاغ طرح هادی خمام بی‌نتیجه بوده / این‌بار رییس‌جمهور را خطاب قرار می‌دهیم

نایب‌رییس شورای اسلامی شهر خمام بار دیگر از بی‌نتیجه‌ماندن پیگیری‌ها درخصوص ابلاغ طرح هادی جدید این‌شهر گلایه کرد.

سه شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳ KHNA104783

نایب‌رییس شورای اسلامی شهر خمام بار دیگر از بی‌نتیجه‌ماندن پیگیری‌ها درخصوص ابلاغ طرح هادی جدید این‌شهر گلایه کرد.
ایمان سهیلی ظهر امروز در جلسه عادی این‌شورا در ساختمان شهرداری، عنوان کرد: از استاندار گیلان پیش‌تر تقاضا نموده تا در مقوله ابلاغ طرح مذکور نگاه ویژه‌ای به شهر خمام داشته باشد، اما پس‌ازآن با وجود برگزاری جلسه‌ای در همین‌راستا در استانداری، این‌جلسه نیز فاقد خروجی بوده و همچنان شاهد مراجعات متعدد به شهرداری‌وشورا و بلاتکلیفی شهروندان هستیم.
وی با تاکید بر آنکه در یکی‌از جلسات آتی ضمن دعوت از رسانه‌های استان، درخواست خود را خطاب به رییس‌جمهور تکرار خواهیم کرد، تصریح کرد: اگر حمایت دستگاه قضایی نبود، موضوع مذکور به یک‌بحران تبدیل میشد.

این‌عضو شورا همچنین با اشاره به وضعیت نامطلوب میدان ولیعصر (عج) کمربندی خمام در سال‌های متمادی، افزود: شهرداری و شورای ششم با وجود آنکه اختیاری در رابطه با کمربندی نداشته، اما برای حفظ آبروی شهر یا بهتر بگوییم آبروی استان، اقدامات عمرانی را در فاز اول که پرنمودن گودال چهارمتری با حدود یک‌هزار تا یک‌هزاروپانصد کامیون خاک بوده انجام‌داده، ولی انجام فازهای دوم و سوم نیازمند حمایت مسوولان بالادست است.
سهیلی با تاکید بر آنکه مرحله دوم شامل المان‌سازی و اجرای آن، و همچنین مرحله سوم نگهداری و بهره‌برداری است، گفت: مسافران و گردشگران بسیاری از این‌نقطه عبور نموده و این‌میدان به نماد بی‌نظمی در این‌استان تبدیل شده است.
وی با تقدیر از حمایت رییس دادگستری استان برای رقم‌خوردن اقدامات عمرانی صورت‌گرفته، یادآور شد: اگر مدیری در مقوله میدان ولیعصر کوتاهی‌نموده باید مورد بازخواست قرار گرفته و دلیل آن مشخص شود.
نایب‌رییس شورا، ادامه داد: خمام از ظرفیت‌های مختلفی همچون میراث‌فرهنگی، صنایع‌‌دستی، گردشگری، محیط‌زیستی، منابع‌طبیعی و حتی شیلات برخوردار بوده، که به‌عنوان ظرفیت‌های ملی برشمرده می‌شوند؛ لذا یکی‌از ایده‌ها می‌تواند المان‌سازی همانند یک موزه‌ی روباز باشد، که هر اداره‌کل می‌تواند سهمی در این‌امر ایفا نماید.
ایمان سهیلی با تاکید بر آنکه اگر مشارکتی صورت‌نپذیرد نیز بازهم کار عمرانی بر زمین نخواهد ماند و شهرداری‌وشورا تلاش خود را برای تحقق آن انجام می‌دهند، خاطرنشان ساخت: از استاندار گیلان تقاضا داریم در این‌خصوص ورود نموده و ادارات کل را برای رسیدگی به وضعیت میدان ولیعصر (عج) مجاب و متقاعد نماید.


موضوع : شهرداری، شورای شهر، میدان‌ها
http://khna.ir/104783

دیدگاه شما چیست ؟!