خمام - جدا کردن فرزندان از نهاد خانواده، خطرناک‌ترین نقشه دشمنان است
حجت‌الاسلام شمس‌الدین در یادواره شهید کنعانی :

جدا کردن فرزندان از نهاد خانواده، خطرناک‌ترین نقشه دشمنان است

امام جمعه بندرانزلی، گفت : امروز دشمن در تلاش است تا با استفاده از رسانه‌ها و فضای مجازی کودکان را از خانواده‌ها جدا کند و متأسفانه در این زمینه موفقیت‌هایی نیز کسب کرده است.

جمعه، ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹ KHNA76954

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدعبدالجواد شمس‌الدین روز گذشته در یادواره «شهید احمدعلی کنعانی» در روستای شیجان، اظهار کرد : خانواده زیربنایی‌ترین رکن و هسته اولیه جامعه است.
وی با بیان اینکه شهدا یکی از گروه‌هایی هستند که از جایگاه والایی نزد خداوند متعال برخوردارند، گفت : هیچ فیضی برای انسان‌ها در دنیا بالاتر از فیض شهادت نیست.
امام‌جمعه بندر انزلی با بیان اینکه جایگاه پدر و مادر از جمله جایگاه‌هایی است که برای خداوند متعال از ارزش والایی برخوردار می‌باشد، افزود : امروز شاهد هستیم که شهدای ما در دامان‌ پاک پدران و مادرانی صالح تربیت شدند و به چنین جایگاه والایی رسیدند.
وی با اذعان به اینکه تربیت صحیح فرزندان یکی از حقوقی است که به گردن والدین است، بیان کرد : تأکید بر لزوم تشکیل خانواده و توجه به این نهاد مقدس از جمله مواردی است که بارها در روایات معصومین مطرح شده و اگر پدران و مادران فرزندانشان را به‌خوبی تربیت نکنند در روز قیامت باید پاسخگو باشند.
شمس‌الدین با اشاره به اینکه پدران و مادران باید بر اساس تعالیم اسلامی و دینی فرزندان خود را تربیت کنند، گفت : تربیت صحیح فرزندان، وظیفه‌ای سنگین بر دوش پدران و مادران است.
وی با اشاره به نقشه‌های دشمنان علیه ملت ایران، بیان کرد : امروز دشمن در تلاش است تا با استفاده از رسانه‌ها و فضای مجازی کودکان را از خانواده‌ها جدا کند و متأسفانه در این زمینه موفقیت‌هایی نیز کسب کرده است.
امام‌جمعه بندر انزلی با تأکید بر اینکه دشمنان به دنبال این هستند که جوانان شهادت‌طلب و شجاع تربیت نشوند، گفت : جدا کردن فرزندان از نهاد خانواده، خطرناک‌ترین نقشه دشمنان است.
وی محیط آموزش عالی و آموزش‌وپرورش را از جمله نهادهای مهم و تأثیرگذار در حوزه تربیت فرزندان دانست و افزود : متأسفانه امروزه شاهد هستیم که برخی از خانواده‌ها که تحت تأثیر جنگ نرم دشمنان قرار گرفتند، با ارائه آموزه‌های دینی در مدارس مخالفت می‌کنند.
شمس‌الدین با بیان اینکه عدم ارائه آموزه‌های دینی به فرزندان توسط پدران و مادران یکی از دلایل حضور کم جوانان در مساجد و محافل مذهبی است، گفت : امروز شاهدیم که برخی خانواده‌ها از نماز خواندن و قرآن خواندن فرزندانشان جلوگیری می‌کنند.
امام‌جمعه بندر انزلی با تأکید بر اینکه پیامبر اکرم (ص) در روایتی، از خانواده‌هایی که فرزندانشان را از دین دور می‌کنند برائت جسته است، بیان کرد : امروز اصلی‌ترین وظیفه پدران و مادران، تربیت فرزندان با آموزه‌های دینی و اسلامی است.
وی با انتقاد از کاهش آمار ازدواج و تشکیل خانواده برای جوانان، تصریح کرد : امروز وظیفه انسان‌های مؤمن برای صیانت از خودشان و جامعه‌شان تشکیل خانواده است و افرادی که در توانشان هست نیز باید به جوانان در این حوزه کمک کنند.
شمس‌الدین همچنین با انتقاد از کاهش آمار فرزندآوری در جامعه، خاطرنشان کرد : تحکیم خانواده، تشکیل خانواده و فرزندآوری ۳ اصل مهم برای حفظ جامعه است.


موضوع : یادواره‌ی شهدا
منبع : فارس
http://khna.ir/76954