خمام - نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری: اگر می‌خواهیم مشکلات کشور حل شود مسؤولان باید در مسیر شهدا قرار گیرند
سومین یادواره شهید حبیب روحی برگزار شد ؛

نماینده مردم گیلان در خبرگان رهبری: اگر می‌خواهیم مشکلات کشور حل شود مسؤولان باید در مسیر شهدا قرار گیرند

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه متأسفانه در ادارات ما به امربه‌معروف و نهی از منکر توجه نمی‌شود، بیان کرد : یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در جامعه عدم توجه به امربه‌معروف و نهی از منکر است، بنابراین اگر در ادارات ما به این نکته توجه شود دیگر شاهد اختلاس و رشوه‌خواری‌ها نخواهیم بود.

پنج شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۹ KHNA76716

آیت‌الله احمد پروایی امشب در سومین یادواره شهید مدافع حرم حبیب روحی و ۶۴ شهید دهستان چوکام در مسجد جامع این دهستان، با اشاره به اهمیت و نقش مهم مدافعان حرم در ایجاد امنیت در کشور اظهار کرد : مردمان ما وقتی حملات تروریستی در کشور را می‌بینند به نقش مهم مدافعان حرم پی می‌برند و براین باورند که امنیت مهم‌ترین‌ نکته در یک جامعه است.
وی با تأکید بر لزوم توجه مردم به شهدا و سیره زندگی آن‌ها، گفت : امنیت اجتماعی که اکنون در کشور حاکم است به‌راحتی به دست نیامده و برای ایجاد این مسئله خون‌ها و شهدای فراوانی داده شده است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه برگزاری یادواره شهدا کوچک‌ترین کار مردم در قبال فداکاری‌های شهدا است، بیان کرد : ما این انقلاب و امنیتی که در جامعه داریم را مدیون خون پاک شهدا به‌ویژه شهدای مدافعین حرم هستیم و باید هرچه در توان داریم برای زنده نگه‌داشتن یاد آن‌ها انجام دهیم.
پروایی لازمه ماندگاری انقلاب را توجه به فرهنگ شهیدان دانست و افزود : شهیدان از مردم و مسؤولان انتظار برگزاری مراسم یادبود را ندارند ؛ آن‌ها از ما انتظار دارند تا پای جان خود از این انقلاب و کشور محافظت کنیم.
وی با بیان اینکه اگر مسؤولان خود را خادم ملت بدانند باعث خوشحالی شهدا می‌شوند، تصریح کرد : شهدا با برگزاری مراسم یادواره خوشحال نمی‌شوند، بلکه زمانی خوشنود می‌شوند که یک مسؤول خود را خادم ملت بداند و برای حل مشکل مردم از هیچ تلاشی دریغ نکند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه اگر مسؤولان به وظایف خود به‌درستی عمل کنند مشکلات کشور حل می‌شود، گفت : متأسفانه در کشور شاهد این هستیم که برخی مسؤولان به وظیفه خود به‌درستی عمل نمی‌کنند و مردم را دچار مشکلات می‌کنند ؛ لذا اگر می‌خواهیم مشکلات کشور حل شود مسؤولان باید در مسیر شهدا قرار گیرند.
پروایی دلیل ماندگاری شهدا را ایثار در راه خدا عنوان کرد و گفت : شهدا می‌توانستند مثل عده‌ای در جامعه به زندگی عادی خود بپردازند، ولی آن‌ها رفتند و در راه خدا ایثار کردند تا مردم ما امروز در آرامش باشند.
وی با اشاره به اینکه در نظام اسلامی نباید از بیت‌المال سو استفاده کرد، افزود : متأسفانه امروزه شاهد این هستیم که عده‌ای تا به بیت‌المال می‌رسند از آن سوء استفاده می‌کنند، درحالی‌که در نظام اسلامی نباید شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه متأسفانه در ادارات ما به امربه‌معروف و نهی از منکر توجه نمی‌شود، بیان کرد : یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در جامعه عدم توجه به امربه‌معروف و نهی از منکر است، بنابراین اگر در ادارات ما به این نکته توجه شود دیگر شاهد اختلاس و رشوه‌خواری‌ها نخواهیم بود.

به گزارش خمام‌نیوز، عصر امروز با حضور مسوولین از تابلوی یادمان شهید حبیب روحی چوکامی توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر خمام در ورودی این‌شهر رونمایی شد.


موضوع : در روستا، گزارش تصویری، مدافعین حرم، یادواره‌ی شهدا
منبع : فارس
تصویر : خمام نیوز
http://khna.ir/76716